מיזם מבצע מרים

  • מדי שנה נפגשות קבוצות אנשים בסלונים של מארחים כדי לשמוע את עדותם של שורדי שואה. השנה לא היה ניתן להמשיך במסורת זו, אך בזכות “מבצע מרים” כ-60 טאלבטים חולקו לשורדי שונה שונים, על מנת שיוכלו להעביר את סיפורם מסלון ביתם לכל מי שחפץ לשמוע – וזו רק חלק מהפעילות שנערכה במסגרת פרויקט משמעותי זה

הכירו את מיזם “מבצע מרים” מארגון “מובילים – ארגון בוגרי קורס-טיס” בשיתוף עם עמותת “זיכרון בסלון”. סרן ש’, ממקימי הארגון, סיפר על המיזם המיוחד שנערך לקראת יום השואה: “כשהחלה תקופת הקורונה שאלנו את עצמנו איך נוכל לתרום למדינה. החלטנו להתמקד בניצולי שואה כדי לתמוך בהם בתקופה הזו. משם זה התחיל, התחברנו לעמותת ‘זיכרון בסלון’, יחד הצלחנו להתממשק עם 2,500 שורדי שואה במטרה לעזור להם, לגרום להם לתחושה טובה ולהפיג את הבדידות. כל מתנדב הרים טלפון, התעניין ושאל אם צריכים עזרה ואיך אפשר לעזור. הקשר התפתח לחברויות ושיחות עמוקות.

הפרויקט עשה טוב לשני הצדדים. הבנו שזה נחמד אבל לא מספיק, ניצולי השואה יכולים לעשות שיחות טלפון, אך לא יכולים לעשות שיחות וידיאו מה שגורם להם להמשיך להרגיש מבודדים מהעולם, לא לראות את הקרובים אליהם או את מי שמדבר איתם בשיחה – אותו מתנדב. מה גם שמהותה של עמותת ‘זיכרון בסלון’ היא להעביר את הסיפור הלאה בסלונים של מארחים ביום השואה, במצב הנוכחי לא ניתן לקיים זאת בשל הסכנה לניצולים וכן למארחים. לכן, יחד יצרנו זיכרון בסלון בפלטפורמה וירטואלית.